Alternatīvas

Šis video izsauca diezgan lielu rezonansi. Viena nometne- “Tik patiesi, es tūlīt slēdzu ārā savu datoru/telefonu.” Un “Kas par muļķībām.” Patiesība ir kaut kur pa vidu. Man patika komentārs par to, ka sociālie tīkli ir tikai jauns un mazāk garlaicīgs prokrastinācijas veids. Atlikšanas, ja jums tā tīk.

Kāpēc gan mēs atliekam? “Atliec uz parītu to, ko var izdarīt šodien un rīt- tad tev būs divas brīvas dienas” vēsta viens no 10 laimīga cilvēka baušļiem. Ķerties vērsim pie ragiem, tagad un šeit? Mūsu dzīves kļūst par arvien kompleksākiem pašorganizējošiem organismiem, kas prasa lielu mentālo enerģiju, lai tos izprastu un saliktu pa plauktiņiem…

Mēs visbiežāk sekojam fizikas likumiem- rīkojamies kā elektrība, ejam pa vieglākās pretestības ceļu. Vieglāk atlikt nopietnu diskusiju uz vēlāku laiku, vieglāk nosūtīt feiku smaidiņu čatā nekā nokārtot savas problēmas un pasmaidīt pa īstam. Vieglāk nenosaukt nekā mūsu sarežģītās attiecības nekā dot tām vārdu un pieņemt, ka mūsu dzīvē kaut kas neatgriezeniski mainās.

Un galu galā, vieglāk rakstīt emuārā, nekā ķerties pie darba.

Man nekad nav paticis būt/justies atkarīgam no citiem cilvēkiem- pats savas laimes kalējs etc. Vismaz līdz augstskolas laikiem. Bet dzīve ievieš savas korekcijas un vienie reindžeri ir izmirstoša suga. Lai nesēdētu dīkā, iekārtojam sev mazās īslaika izpriecas, kuras aizpilda laiku tik jauki, ka pie tām atgriežamies, pat tad, kad vajadzētu kaut ko darīt- jo pieradums pavadīt 5 min pie šī vai tā ir iesēdies smadzenēs kā galvas izvēdināšana.

Haotiskā komponente manā dzīvē jau kādu pusotru gadu (pēc aptuveniem aprēķiniem) ir ieviesusi nejaukus paradumus. Vairs neplānoju uz priekšu, jo viss notiek pēdējā brīdī. Un tas ir kļuvis par paradumu. Tātad- mērķis- vismaz uz nedēļu ieplānot un izpildīt ieplānoto darba un ne tikai darba ziņā.

Redzēs, kā sanāks.

 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: