Russian city Nancy…

Jā- es zinu, ka šis tas ir paspējis notikt pāris pēdējās nedēļās.. Gan jau ka gada nogalē sanāks laiks veikt nelielu apskatu… Vai arī nē… Šoreiz stāsts par šo vakaru.

Beidzot esmu mazliet veselāks un nolēmu aiziet uz Cafe des Langues lai atdotu kanādietim 10 EUR no sestdienas sacensībām (vēl cits stāsts)…

Pirms tam aizgāju uz krievu veikaliņu, lai nopirktu šo tu, tai skaitā nopirku medu… Sākām runāties. Kāpēc es eju uz to veikaliņu. Apkalpošana. Ja Jūs zinātu, kā pārdevējam iemirdzējās acis, kad pateicu, ka esmu no Latvijas. Sākās stāsti par pazaudētām un atstātām mīlestībām. Par viņu kā jaunu pilotu, kas savai meitenei Purciemā pie loga ar taksi midžinājis gaismas un pīpinājis. Par lieliskajiem laikiem Jelgavā un pāris labām ēstuvēm Rīgā. Nebiju aizdomājies, ka, tā kā uz bumbvedējiem padomju savienībā pilotus gatavoja tikai Latvijā, tad no cik daudz PSRS malām toreiz bija sabraukuši cilvēki mācīties/dzīvot Latvijā… Un jā- cilvēks savus labākos gadus pavadīja tieši Latvijā un secinājums “no Latvijas ir tikai tās labākās, skaitākās atmiņas”. Un tas nebija tāpēc, lai es nopirktu kaut ko vairāk. Saruna sākās pēc tam, kad biju samaksājis. Varēja redzēt viņa skatienā, ka acu priekšā savācas daudz jauku atmiņu. Lādzīgs onka, kurš no Latvijas pēc tam devies uz Maskavu, Ukrainu vēl vis kaut kurieni, un beigās attapies šeit, Francijā.

Kanādieti nesatiku, bet man šķiet, ka kādam vakaru uzlaboju. Ja ne tam onkam, tad pats sev viennozīmīgi.

Jauku vakaru,

Vajris.

Advertisements

Viena atbilde to “Russian city Nancy…”

  1. Trina Richmond Says:

    Labākais brīdis, kad vecās ostas šarmu sajust pilnībā, ir vakarpusē pēc saulrieta. Droši ejiet pa ostmalas labo pusi (ja stāvat ar seju pret jūru) līdz pašam galam, kur, sēžot uz akmeņiem, romantiskā gaisotnē var baudīt skatu uz izgaismoto Svētā Nikolasa fortu (Fort St. Nicholas). Publika te ir viskrāšņākā un oriģinālu tipāžu netrūkst. Piemēram, kāds onkulītis krietnos gados, kas ik vakaru šurpu turpu stumda savu mazo kiosku uz ratiņiem un piedāvā nobaudīt melnās un piparmētru tējas sajaukumu, klāt pieberot ciedru riekstus. Nu ļoti garšīgi!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: