Por 5. diena: atpakaļ pa pēdām un mazliet nost no kursa

Pamodāmies agri. Brokastis paēdām kaut kur. Aizdevāmies uz pēdējām pāris sesijām un Konferences noslēgumu. Runāja džeks ar 100+ publikācijām aiz muguras… spēcīgi… bet nu ir arī savi mīnusi šādai vēstures gaitai.. lai vai kā, pusdienlaikā devāmies visi 4 uz Faro. Izstaigājām pilsētas centru, pafotografējām stārķus (kas starp citu tur bija lielā skaitā- nez vai viņi tur ziemo vai arī vienkārši tranzītā)… Atradām vietu, kur paēst, beigās izrādījās, ka īpašniece ir tā pati, kas vietai, kur ēdu pirmajā dienā Faro. Viņa mani viennozīmīgi atcerējās… Tālāk Vilciens uz Lisabonu. Gundars šeit dodas savās gaitās un paliekam 3. Tieši 3. Un ir 3 stundas līdz Lisabonai. Katram pa vienai stundai. Reiz 3.

Pa ceļam vilcienā Radu nodarbojas ar Matlab modeļu programmēšanu, es pabeidzu lasīt “Tiesāšanās kā ķēķis”, Steven veiksmīgi gulēja.

Lisabonā ieradāmies vēlā pēcpusdienā, iečekojāmies naktsmītnē un devāmies pilsētas izpētē. Jauka. Noteikti gribētu tur atgriezties paturpināt izpēti. Bet ne vienītī. Vakarā trāpījām restorānā ar demokrātiskām cenām. Un zaļo vīnu. Un fado dziesmām. No sākuma likās, ka dziesmas būs tikpat *** cik vīns, bet pēc pirmajām balss skaņām domas mainījās… Tā jauda, kas ir balsīs… Pēkšņi vīrietis pie ģitārveidīgā objekta, pieceļas, pieliek vienu roku pie krūtīm, izstiepj otru, izgriež krūtis un sadod pa klausītāju dvēseles stīgām. Spēcīgi. Uzstājas jaunākais- viņam laikam pirmā uzstāšanās. Var redzēt, ka nervozē. Melnā uzvalkā, baltā kreklā un tā… Vārdu sakot, negribējās iet prom. Klausījāmies, līdz palika jau nedaudz vēlāks. Parunājām mazliet ar dziedātājiem pauzes laikā un devāmies naksnīgās pastaigas turpinājumā…
Naktis ir vēsas- pie viņiem ziema ir 10-15 grādi, ko var arī mierīgi pārlaist bez īpaša papildus sildītāju sistēmas. Ne visur, bet var gadīties, tāpēc jābūt uzmanīgiem.
Nāk nakts un pie debesīm parādās zvaigznes. Lisabonā (augstuma profila dēļ) nav pat jāpaceļ galva, lai redzētu debesis…

Advertisements

Birkas: , , , ,

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: