Janvāra pirmās daļas kopsavilkums.

Pēdējo nedēļu kopsavilkums:
05.01.10 Saēdos latviešu šprotes: elpa- smird; eļļas sajūta mutē; bet lepnums par paradīto- neaprakstāms.
Latviešu tautas paruna- Ja redzi dzeloņstieples VSRC teritorijā un zini, ka esi fiziski labi trenēts un noteikti varēsi pārlekt, lec. Gan jau arī ka pārlēksi- tikai ņem vērā, ka arī acu augstumā var būt dzeloņstieples, kuras tu līdz šim neesi ieraudzījis. In YA FACE!
06.01.10 Šodien sēdēju tukšā klasē, košķāju košlājamo gumiju- esat redzējuši to reklāmu ar bakstebola laukumu un apkopēju? Nu tā apmēram man arī gadījās…
Lai nu kā- šodien radās negaidīts pavērsiens- Abdelkader Lahmadi mums pasniedz 1 lekciju un 2 TP par Shell- tas, ko viņš pastāstīja lika ma saprast, ka vajadzīgs zināt, to, ko tev jāzina, lai varētu uzzināt, to, ko tev jāuzzin… Parunājām par šo un to… Threadi… B-trees… Cheval de Troy… Vairākas jaunas lietas uzzināju un vairākās lietās lielāka skaidrība ieviesās… Kruta!
Pēdējā laikā arvien biežāk izmantoju tādu frāzi, kā “C’est chien”, kas burtiskā tulkojumā nozīmētu “Tas ir suns”, bet īsttenībā nozīmē, tas prasa daudz darba (parasti tādā nozīmē, ka daudz jārēķina, jāraksta etc.)
No diviem monologiem dialogs neveidojas. Šeit esmu atradis ne tikai labas un derīgas lietas, ko iemācīties un uzzināt, bet arī dialogu ar pasniedzējiem. Tas priecē!
07.01.10 Šodiena ir latviešu diena! Mani draugi, mans zelts! Cik jauki ir saņemt pēc Miglē smaržojošu maģisku svētku kartiņu… Cik jauki ir kādam pateikt kaut ko labu, ko tu par viņu domā un beigās uzzināt, ka tieši šim cilvēkam tieši šajā brīdī tas bija vajadzīgs.
Un vispār nesen uzticējos tā ne pa jokam… nav joka lieta atļaut kādam izvēlēties tavā vietā tev plānotāju (protams bija strikti norādījumi utt. bet tik un tā). Es gan tik un tā pāreju uz Gpastu, bet kamēr man nav vieds tālu runājošais viļņu uztvērējs un raidītājs saukts par debīlo telefonu, tikmēr īsti nevaru pamest plānotāju jauko pasauli+ vārda dienas ir spēcīga lieta un ārzemju kalendāros tās sastopamas reti… un arī tad nepareizās… īsāk sakot- gaidīšu ciemiņus un gatavošos eksāmeniem+ rakstu laboratorijas darbu atskaites- kopā ar Ambre diviem darbiem uztaisījām, bet kaut vai mums kopā ir trīs darbi jau šajā mēnesī+ vēl būs par Shell un tas laikam gan viss. Patīkami, ka ir daudz laboratorijas darbu- tikai tas prasa daudz papildus laika. Carla Bruni bija mana kāda laika klausāmgabals, bet tad apnika… Tagad tā ir Anaïs. Patīkami, ka klausies franču parodiju un saproti, ko parodē, kāpēc un kāda ir stāsta vēsture.
You gotta be in it to win it. Common- tiešām kvalitatīvi videoklipi… Vismaz izšķirtspējas un skaņas ziņā pilnīgi noteikti… par gaumi protams var strīdēties…
08.01.10 Laikam vairāk nekad nevarēšu 2pac-Dear mama klausīties tāpat kā agrāk. Pirmo reizi noklausījos dziesmu ar vārdiem- man datorā ir tikai acustic version…
Turpinu apgūt arī klaviatūras- Latviešu ir ok, franču arī lēnām padodas- vēl arī kirilica, jo tomēr ir daudzas lietas, kas ir piejamas un pētītas tieši Krievijā un ne citur (kāpēc ierobežot sevi un arī nelasīt to, ko citi nelasa tikai tādēļ, ka nesaprot?).
09.01.10 Furjē Transformācija 30 minūtēs: šeit + šeit + šeit
Franču valodas galvenie pagātnes gramatikas laiki (diemžēl tikai konstrukcijas nevis pielietošana) izskaidroti 30 minūtēs: šeit
10.01.10 Biju pie Laurent- viņš man palīdzēja saprast, ko īsti nesaprotu un arī saprast to, ko nesaprotu. Vismaz daļu. Viņam gan pašam sāksies eksāmeni, tā ka laikam nevajadzētu viņu traucēt… Trakā Commande des systemes dinamiques.
Titāniks 5 minūtēs: šeit Pie tam attēloti visi galvenie momenti (laikam vienīgi izņemot plaukstu mašīnas logā).
Nakti (vakaru) iesākām ar to, kāpēc vīriešiem patīk lielas krūtis (un vai tiešām patīk?). Vakara noslēgumā (naktī) jau bijām pārgājuši pie Repšes, Tibetas, mūkiem, reliģijām, ir vai nav mums dvēseles, vai ir nāve pēc dzīves un otrādi… Vārdu sakot- vakara gaitā aptvērām plaša profila jautājumus…
Oskars no Ķīnas teica, ka man labāk piestāvējā tādi īsi mati kā man bija septembrī. Visam savs laiks.
11.01.10 “Es nevaru valdīt valsti, kurā ir 600 dažādi sieri”. Šeit katrs ir savādāks. Katrs pasniedzējs izmanto citus apzīmējumus un citus metožu nosaukumus. Un viņi to labi apzinās. Jābūt patiešām gudram vai arī nežēlīgi viltīgam/attapīgam, lai saprastu, ka viņi saka vienu un to pašu. (biju uz vienu un to pašu lekciju pie diviem dažādiem pasniedzējiem… principā biju uz divām dažādām lekcijām).
A ti tože ulibnulas i skazala, čto tejba zavut vaļetina. čto ti pastavila ņi davno šipoviji šini….
Dīvaini risināt vienādojumu sistēmu ar 8 mainīgajiem un klausīties dziesmas vārdos “All these strange equations keep on running through my head.” 😀
12.01.10 Tāda mazliet dīvaina sajūta, ka vari brīvi izvēlēties valodu, kādā rakstīsi īsziņu.
Starp skursteņiem un pelnu traukiem… Drīzāk starp lekcijām un eksāmeniem…
13.01.10 Nupat piefiksēju, ka man ir kaut kādā veidā līdzīga uzvedība kā tā, kas bija pret manu neveiksmīgo mīlestību Latvijā. Bet nekas- tagad zinu- kokus jācērt pie saknes- lai celms nepaliek, jo uz celma var piepes saaugt.
Pagaidām 0/2. Bet totalizatorā jau var spēlēt arī bezcerīgie..
Zināmā mērā esmu kā medījošs degunradzis savā dzīvē…
14.01.10 Pēc mācībām nolēmu pievienoties Viktoram,Antonijam un pārējiem Galetes ēšanā. Jauks vakars.
15.01.10 Diena iesākās tāpat kā visas citas… NOT! Pamodos no tā, ka Jānis gāja prom un secināju, ka telefons ir nobeidzies, bet Diāna ir stacijā. Diezgan precīzi. Lai nu kā- viss beidzās laimīgi. Eksāmens- uzrakstīju ko zināju. Pēc tam Une petite excursion. Pēc tam Une petite Zone des perturbations… Pēc tam vēl dubultseanss par franču ERASMUS studentu spānijā (L’Auberge Espagnol un Les Pupees Russes). Tik labi viņu saprotu- ļoti daudz ko no tā nācās piedzīvot arī man.
+ Man tagad ir riktīgi labs plānotājs. No LV. Ar vārdadienām. Nenožēloju izvēlēšanos uzticēt šo atbildīgo uzdevumu un priecājos par rezultātu.
16.01.10 Mazliet Shell programmēšanas (nav pārāk daudz daiļā dzimuma pārstāvju, kas man šajā jautājumā spētu palīdzēt, bet Diāna godam noturēja savu statusu manās acīs kā kārtīgs programmētājs (-a) )Pēc tam maza pasēdēšana pirms boulinga… Mums ar Diānu latviešu dubultuzvara… Vispār beigās visiem baigi labi sanāca- strike,spare,… YEAH!!! Vēl mazliet starpkultūru sarunas, sarunas par dzīvi un tad jau arī drīz klāt nākamais rīts un vizītes beigas ir klāt – no tilta ar skatienu pavadu vilcienu līdz tas aizdodas aiz līkuma un atgriežos mājās pie ikdienas. Best Weekend in long period!!!
17.01.10 Visa 7diena pagāja cīnoties ar SketchUp pro versijas meklēšanu un WGA. Vismaz rezultāts bija veiksmīgs…
18.01.10 Saņēmu mammas sūtīto vitaminizēto paciņu. Ņam! Tagad izskanēju jau kuro reizi datoru- vakardienas lauztās versijas meklējumi piepildīja manu datoru ar dažāda veida trojāņiem. Ceru, ka šī iztīrīšana patiešām būs izdevusies un nekādas paliekošas sekas nebūs manāmas…
Es nespēju lēnām ievilkt elpu, jo dzīve rit pārāk strauji.
Esmu nākamajā līmenī- varu runāt pa telefonu (pagaidām tikai labu sakaru gadījumā) ar francūžiem(jeb kā pareizi – frančiem)/francūzēm.
Izrādās, ka par Shell un Java TP būs jāraksta atskaite… Jāķeras klāt revision week pienākumiem….
Cordialement,
Petit bonhomme
P.S. Un es atkal dodos pagrīdē uz 2 nedēļām, līdz brīdim, kad man beigsies eksāmeni…
Advertisements

Birkas:

2 Atbildes to “Janvāra pirmās daļas kopsavilkums.”

  1. Riteniic Says:

    par L’Auberge Espagnol — arī es to skatījos kā jau pazīstamu stāstu, gluži kā spoguli, varbūt ne tik daudz to attiecinot uz notikumiem, bet sajūtām..
    par koku ciršanu pie saknes — lai arī atzīstu, ka tā nemāku un tas ir gaužām grūti, jo ļoti ass cirvis vajadzīgs un arī spēks cirtienam, no vienas puses domāju, ka tas ir pareizi, bet no otras (un no šīs laikam vairāk) – tik bieži taču no celma sāk zaļot atvases… nevis piepes..
    par laika straujo ritējumu — vraiment, il y deja presque six mois que tu es parti… pff..

  2. Janvāra otrās daļas kopsavilkums « Vajris's Blog Says:

    […] Vajris's Blog Just another WordPress.com weblog « Janvāra pirmās daļas kopsavilkums. […]

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: