09.09.10. XII What a day

Šodien nācās celties pusseptiņos, lai 8os jau esmu uz vietas lekcijā, bet tā kā nezināju, kur man būs lekcija, vajadzēja ierasties vēl ātrāk. Rīt tas pats. Piemēram Salle SOVALY telpa nozīmē, ka no labirinta jāiet ārā, pirms iziešanas jāpagriežas pa labi, jāiet līdz gaiteņa 3/4 tad jākāpj augšā pa kāpnēm, pēc tam var vadīties pēc uzrakstiem uz telpām un ar Brutal Force metodi atrast pareizo vietu…
Pilnīgi skaidri (vismaz pagaidām) izskatās, ka VeA ieliek INPL’am tehnoloģiju ziņā, nemaz nepieminot klāsteri un tā iespējas. Bet MatemātikasLaboratorijas (2008) licencēšanas politika ir apmēram tāda pati kā LV.
Laba īpašība- viņiem piemēram skolā ir vairāki priekšmeti, kur gada sākumā katrs skolēns parakstās, ka saņēmis materiālu kopētu iesietu versiju. Pēc tam tajā arī var rakstīt visu nepieciešamo etc. Es piemēram biju diezgan ilgi domājis tieši par to, kā varētu uztaisīt sistēmu, ka skolēniem nav jāpārraksta visi slaidi, bet tikai kaut kas noteikts, ko viņi vēlas. Ja vienkārši iedod slaidus, tad arī nav forši, jo visi tikai sakopē, sataisa mazākus vai ielādē telefonos un laimīgi tiek cauri kursam. Šis risinājums man liekas apdomas vērts.
Vārdu sakot, man šodien bija 2x2h (8:00-10:00 un 10:15-12:15) franču valodā. Sapratu kādus 75% pirmajā (varbūt pat vairāk), bet tikai kādus 50% otrajā (skolotājs daudz rakstīja uz tāfeles, līdzīgi kā mūsu “nianšu cilvēks”, tikai rokraksts vēl nesaprotamāks. Es patiešām varu izlasīt daudzus nesaprotamus rokrakstus, bet brīžam likās, ka viņš vienkārši ir domājis par kaut kādu burtu, kamēr rakstāmrīks slīd pa tāfeli. Bet pats pasniedzējs tiešām ļoti jauks. Pēc lekcijas pastāstīja to, ko nebiju sapratis un parādīja pirmos pamatus darbam ar Simulink.
Pēc lekcijām biju mazliet apreibis, aizgājām ar Hugo un Rebeku (Jāņa kabineta biedru un viņa sievu) paēst (mazliet atpūtos ar angļu valodas palīdzību, parunājām par viskautko). Jānis bija kaut kur noziedējis… Pēc tam ļoti gribējās iet gulēt… Nu tā ka ļoti. Bet aizgāju pie Radu. Nelielas komplikācijas, meklējam variantus. Es viņu vienkārši nesaprotu- kur viņš ņem spēku tam visam. Lai nu kā, izdomājām pāris variantus un iespējas. Pēc tam parunājām ar viņu, Valēriju un Jāni par dzīvokļiem. Nonācām pie secinājuma, ka kaut arī dzīvot ar kādu šērojot dzīvokli varētu sanākt lētāk, labāk būtu uzreiz tikt kaut kādā vietā, lai vismaz par to nav jāuztraucas.
Pēcāk braucu mājās. Vnk lūzu nost… Tagad, kad pāris stundas esmu pagulējis, sadarīšu dienas rutīnu, palasīšu un iešu atkal gulēt. Šodien pēc iespējas laicīgāk. Rīt “Robotique” un “Commande des systemes dynamiques”. Tātad atkal 2x2h.
Vēl viena labā ziņa- esmu pieradis pie viņu sabiedriskā transporta un tā kā mēnešbiļete (tāpat kā lv) der visiem transportiem (27EUR bez atlaides, bet nākamo mēnesi varēšu paņemt ar atlaidi), tad pārvietoties var diezgan ērti…

Advertisements

Birkas: , , ,

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: