09.09.07.IX D’hebergement

Diena izvērtās neparasti. No rīta, pēc dzejas pulciņa satikšanās, bija nedaudz grūti piecelties, bet vēsa duša un gājiens līdz centrālajai stacija uz tramvaju mani lieliski pamodināja. Bija liels prieks, ka varēju vienai mūsu maģistru studentei parādīt daudz īsāku ceļu uz universitāti (kas iespējams, ja zin par durvīm, kas ierīkotas žogā un ja izkāpj iepriekšējā tramvaja pieturā).
Vispirms pie Radu, kas apsolīja šodien kopā ar mani pārskatīt kursu sarakstu un noskaidrot vai nav nekādas pārklāšanās. Viņš atbrīvosies pēc pusstundas, kas ir tieši nepieciešamais laiks, lai iegūtu sev elektronisko loginu. + Jāpiereģistrē savu MAC adresi, lai varētu lietot skolas Wired tīklu. Vadu tīkls nepieciešams, ja gribi no portatīvā datora kaut ko izdrukāt.
Pēc tam pie Radu gribējām skatīties cauri kursus, bet izrādās, ka vienīgie zināmie lekciju saraksti ir no 3 kursa priekšmetiem, no kuriem divus izņēma no programmas- nāksies noskaidrot kādus ekvivalentus varam piemeklēt- Radu nosūtīja vēstuli atbildīgajam čiekuram un domāju, ka viss notiks!
Pēc tam apskatījām dzīvokļu karti. Nolēmām sagaidīt Jāni un tad nolemt, ko darīt.
Pusdienās šodien īpašais piedāvājums- Rīvētu mārrutku salāti, puķkāpostu(vai ziedkāpostu- tā arī nezinu) porcija ar mazliet kraukšķīgi apceptiem (puķ/zied.) elementiem + maize+saldajā- banāns, zaļš ābols un ūdens. Netīšām paņēmu mārutkus, jo domāju, ka tie ir makaroni. Netīšām paņēmu puķ./zied. jo domāju, ka tie ir rīsi ar puķ./zied. Ābolu man piešķīra tāpēc, ka man negaršo puvušie sieri, bet man pienācās 5 elementi. Visu kompozīciju reāli izbojāja maize, kečups un ūdens.
Pēc sātīgās maltītes…:
Izrādās padaudzi šejienieši (no ENSEM un citiem, kas ir zem INPL) ir informēti par 2 latviešiem, no kuriem viens pretendē uz Ph.D. bet otrs kaut ko mazāku.
Tāds sīkums, bet cik patīkami.
Pēc nelielas pačakarēšanās pie skolas VeA ITML laboranta ekvivalenta, tiku skaidrībā par to, kā pieslēdzami printeri pie 7, bet vienam no abiem draiveru nebija. Tad nu mans lielais IT palīgs teica, ka viņš sadabūs 7 draiverus un pēc tam, kad būs to izdarījis, pasauks mani, kā windows draiveru tiem printeriem “beta testētāju”…
Tāds sīkums, bet cik patīkami.
Pēc tam savukārt mazliet piezvanījām, joprojām nenoskaidrojām, vai ENSEM var būt mūsu grants/garants dzīvokļa ņemšanas gadījumā, bet nolēmām sākt ķemmēr dzīvokļu meklēšanas aģentūras…
Protams, nepieciešams grantētājs. Bet nepieciešams arī apliecinājums, ka tu patiešām esi maksājis nodokļus un vēl visādi brīnumi (skatīt ierakstu ieteikumi).
Pēc kādām 5 aģentūrām, no kurām 1 mums pateica, ka jādabū attiecīgie dokumenti, otrā pateica, ka dokumentus nevajadzēs, bet lai nonāktu viņu sistēmā vajadzēs vismaz kādu mēnesi, galu galā mums ir 3 rendez-vous, kuru rezultātā izskatīsim vairākus variantus- Radu Ranta ir mūsu glābējs šajā situācijā- man jau sāka sāpēt kājas no staigāšanas, bet viņš tikai duj uz priekšu. Es pat nezinu, kā viņam varētu atdarīt, nemaz neskaitot cītīgu mācīšanos (Tagad paņēmu no viņa “Analyse des signaux et filtrage numérique adaptif”, bet tā vairāk ir matemātikas terminu apguvei, nekā kā mācību līdzeklis priekšmetam.) Varbūt kāds varētu pieteikties viņam nogādāt saldumus no LV, kad viņš ieradīsies tur uz lekcijām? Izdevumu segšana garantēta (Varu norēķināties EUR, LVL, kā arī GBP, LTL un arī Poļu zlotos… ā- arī EEK pilnam komplektam…)
Vārdu sakot- pirmie nopietnie soļi ir sperti, tagad vēl precīzāk jānoskaidro dažas formālās lietas.
Jānis nupat aizdevās fotogrāfēt pilsētu naktī, bet man nav īsti fiziska spēka doties viņam līdzi… Pulkstenis ir tikai 10 vakarā, bet gribas gulēt… Droši vien pēc kādas pusotras stundas to arī izdosies izdarīt… 😉
Viss turpinās…

(Neuztraucieties, kad būšu iekārtojies un visi jaunumi būs par to, kā eju no mājām uz lekcijām, ieraksi vairs nebūs tik gari)

Advertisements

Birkas: , ,

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: