09.09.02 Ieteikumi **

->Pēc iespējas visam uztaisīt kopijas (pasei, dokumentiem, iesniegumiem, apstiprinājumiem). *Vislabāk ieskenēt un nosūtīt sev uz e-pastu, lai nepieciešamības gadījumā varētu internetā tām piekļūt. Paiet kāds laiciņš, kāmēr to izdara, bet domāju, ka ir to vērts.

->Paņemt līdzi visus nepieciešamos dokumentus.

->Uztaisīt ISIC karti. Pirmkārt daudz kur atlaides, otrkārt, tā būs arī francijā derīga studentu apliecība (atšķirībā no augstskolas lokālās studentu apliecības).

->Uztaisīt EVAK karti (ja nav paredzēts strādāt brauciena laikā).

->Paņemt no mājas augstskolas dokumentu, ka Tu patiešām esi ERASMUS apmaiņas programmas students.

->Sagatavot visu nepieciešamo informāciju papīra formā, jo iespējams, ka pirms mācību uzsākšanas nebūs normālas piekļuves internetam.

->Prasīt palīdzību apkārtējiem, jo viņiem sistēma ir labi zināma.

->Iegādāties lielāku maku vai arī atrast kādu citu risinājumu problēmai, ka EUR ir krietni lielāki par LVL. Protams var jau visu glabāt kabatās, bet citreiz der padomāt arī par naudas izskatu… vai arī turēt makā tikai mazās banknotes (5EUR laikam ir tik pat lieli vai nedaudz mazāki, ka LVL) 😉

->Sagatavoties salīdzinoši lielai birokrātijai.

->Izskatās, ka ir izdevīgi taisīt Eirokarti (esmu Swedbankas klients), jo lai arī stipendija ir ieskaitīta EUR un kontā ir LVL un EUR, tiek tērēti LVL. Tātad ja būs nepieciešamība maksāt ar EUR Francijā, tos jakonvertē pēc kursa uz LV un pēc tam pēc kursa uz EUR. Vnk Naais.

->+ Ja ir vēlēšanās pēc dzīvesvietas, bet ERASMUS stipendija nav tavs iztikas avots vai arī, ja gribi nevis kojas bet mazliet vairāk privātuma (durvju aizslēgšana neskaitās), tad:

Ieteicams atrast galvotājpersonu (iestādi), kura galvotu par tevi, gadījuma, ja tu nemaksātu/nevarētu samaksāt. (To, vai der arī iestādes, es uzzināšu tikai vēlāk)

Nepieciešams apliecinājums, ka tu esi pēdējo gadu nomaksājis nodokļus Francijā. Ja neesi bijis FR, tad jādabū papīrs par to, ka iepriekšējo gadu tu neesi dzīvojis Francijā, un ka Latvijā esi cītīgi nomaksājis visus nodokļus.

->Sataisīt daudz fotogrāfiju, lai varat pēc tam likt visos dokumentos, jo šeit tas parasti maksā ~ 5$ 6Photo (LV var dabūt 9 foto par kaut kādiem 1,6-2,6 LVL. Nav jau daudz tie 5 EUR, bet arī laiks, ko ietaupīsiet, ja foto būs jau gatavs ir svarīgs.

Man jau drīz būs beigusies mana 9paka ar foto… 😉 Bet izskatās, ka drīz beigsies arī galvenie papīri…

** Laika gaitā tiks revidēti un apvienoti…

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: