09.09.05. VI Reģistrācija

Reģistrācija
Šis ieraksts laikam nebūs tik izsmeļošs, kā iepriekšējie, jo pulkstenis jau ir pāris 2iem naktī. No rīta piecēlos laicīgi, lai ar sabiedriski transportu aizklumpačotu līkajām kājelēm uz ENSEM-INPL.
Tā kā vakar nokārtoju, ka mana EVAK karte ceļo no Latvijas (paldies reģistrācijas administrātorei tajā iestādē), kā arī tika nokārtots, ka dokumenti, par to, ka es tiešām esmu ERASMUS students, kurš pirms tam mācījās V-pilī bet tagad mācās Nancy, tika atfaksēti vakar (Lielais paldies Aigai I., Gaļinai H., Daigai I. un visiem, par kuriem man nav ne jausmas, bet kas piedalījās šajā procesā.) Vakar satiktā aktīvā un jaukā dāma izrādījās Katrīna Somjella (Catherine Sommiel), kura laikam ir baigā šiška turpat uz vietas INPL’ā.
Lai nu kā- no rīta devosuz INPL. Tā kā nebiju vēl iegādājies biļeti, bet pēdējā brīdī ieskrēju tramvajā, kas īstenībā var pārvērsties par trolejbusu, bet ir aprīkots arī ar dīzeļa dzinēju (es viņu ērtības labad saucu vienkāršoti par hibrīdu), kāds vietējais students man atdeva savu pēdējo neiztērēto biļeti (tā kā viņš jau bija iegādājies mēnešbiļeti, tad liela sāpe, ka es iztērēju viņa pēdējo braucienu, viņam nebija). Mazliet parunājām transportā… Nu labi- mazliet vairāk nekā mazliet. Viņš mācās Academie de Science- apmēram 2-3 kvartālus no manis.
Ierados INPL- mazliet ar rezervi, tāpēc palika laiks labirintu pētījumu turpināšanai- sistēma (regulārā konstante ir sameklēta), atliek tikai pierast pie izvietojuma… Spāņi, ar kuriem reizē Selīna (Céline) mūs pavadītu, nebija ieradušies. Viņi ieradās vēlāk… Kā jau spāņi… Pēc tam visi kopā aizpildījām A3 lapu (no abām pusēm) ar datiem par to, kur esam dzimuši, kāda ir mūsu adrese, kāda ir vecāku adrese, ar ko nodarbojas vecāki, ko esam mācījušies pēdējajā mācību gadā et cetra et cetra… satiku vienu dāni, kas vispār nerunā franciski, bet tā kā viņš mācīsies Master programmā un tikai angliski, tad viņam tas lielas problēmas nesagādās… Aizpildīt anketu gan viņam bija sarežģīti… Ieguvu studenta sertifikātu, nevis studentu karti, kamēr mana EVAK karte ir ceļā. Abi runājot, satikām arī divas meitenes no Taivānas, ar kurām rezultātā nopļāpājām kādu pusstundu.
Pēc tam devos Selīnas medībās, lai dabūtu sev pieeju internetam, bet viņa bija aizgājusi pusdienās (nekādu pārmetumu, jo man šķiet, ka mazliet brīvs pusdienlaika grafiks ir nepieciešams – ne visiem gribas ēst vienā un tajā pašā laikā. Un apmēram laiks ir zināms). Nolēmu arī iemēģināt studentu restorānu, paprasīju vienam pasniedzējam kur tas ir, bet tā kā lija, viņš mani kopā ar vēl diviem studentiem (laikam viņa aizbilstamie), mašīnā aizveda līdz ēdnīcai, kas ir pretējā ielas pusē, bet gabals ir kāds 1km 🙂 Labi, ka aizveda, jo lija pamatīgi. Un līs! J. Žagars jau brīdināja. Un Radu Ranta arī. Pie tam līst ne pa jokam. Pēc ēšanas (sāku pierast pie tā, ka parasti klāt piedzer ūdeni), vēl nedaudz paklaiņoju pa ENSEM-INPL un uzzināju, ka interneta pieeju iegūšu 1dien, kad arī ar manu koordinātoru jāpārskata studiju programma (tā kā man ir priekšmeti no vairākiem kursiem, iespējams, ka kaut kas pārklāsies).
Pēc tam diena brīva, nolēmu apskatīt mobilā tel. karšu cenas centrā+ iegādāties mēnešbiļeti. Pastāvēju rindā, bet tagad veselu mēnesi varu braukāties pēc sirds patikas visos transportos- domāju, ka atmaksāsies, ja gadījumā ātri vajag nokļūt no vienas vietas uz otru (sīkākus aprēķinus droši vien sniegšu vēlāk).
Nolēmu iemēģināt transportu tā pa nopietnam un izbraucu kārtīgu loku pa pilsētu, paspēju izlīt vēlreiz un mājās atgriezos jau ap kādiem 6iem. Pēc kurmja ekvivalenta iepirkšanas (izlietnei) jau vakars bija klāt- nedaudz pakomunicēju ar kādu Igaunijas studenti, kas šeit jau trešo gadu studē ekonomiku. Vakars klāt- tiku pie interneta, attiecīgi izveidoju šo blogu un saliku iekšā visu līdz šim sakrāto materiālu. Vēl pāris e-pasti un tad gan gulēt.
Sanāca pārlasīt pāris savas dienasgrāmatas iekš draugiem.lv- par dažām gluži vienkārši patiesi smējos… Rītdiena mani gaida ar pēdējiem HockeyFace punktiem uz I tāpēc jāgatavojas cītīgi… 🙂

Neliels piemērs dokumentu ķēdei šeit:
Es nevaru nopirkt telefona karti, jo man nav čeka grāmatiņas;
Čeka grāmatiņu varu saņemt bankā, kad visas formalitātes būs nokārtotas- vēl jāiesniedz studenta karte no Nancy universitātes;
Studenta karti es dabūšu, kad viss iekš skolas nokārtots ar veselības apdrošināšanu;
Lai būtu ķeksītis pie veselības apdrošināšanas ailītes, jāsamaksā 200EUR, vai arī jāsagaida mana EVAK karte no LV.

Nu kaut kā tā…

Advertisements

Birkas: , ,

5 Atbildes to “09.09.05. VI Reģistrācija”

 1. Aigars Says:

  Latvijā birokrātija laikam ir vēl maigā formā. 🙂

 2. Andris R. Says:

  Izskaidro nezinītim man kā atšifrējās saīsinājums ENSEM-INPL . Ja tas atšifrējās franču mēlē, tad tulkojumu arī lūdzu 🙂

  • vajris Says:

   INPL-Institut national polytechnique de Lorraine – Lorēnas apgabala valsts politehniskais institūts.
   ENSEM- école nationale supérieure d’électricité et de mécanique- Valsts elektronikas un mehānikas augstskola
   ENSEM ir apakšnodaļa (apmēram, kā ITF-VeA) INPL’am.

 3. janish Says:

  Cerams neiebildīsi, ja iedošu kādam linku uz šo vienkārši burvīgo daiļdarbu 😉

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: