09.09.03. V Iepazīšanās diena

Piecēlāmies agri no rīta, biju jau nodomājis iztikt ar džinsiem un Baltijas sirdspukstu kreklu (ja nu kādu no EE/LV/LT sastopam 🙂 ), bet Jāņa ietekmēts pievienoju kreklam uzvalku. Lai nu kā- tā kā uzvalkā un uzvalka biksēs jūtos ērti (laikam no debašu laikiem, jo tur kaut kā vienmēr laikam sanāca būt žaketē un t-kreklā- pieklājīgi, bet ne svinīgi- varbūt, ka tas ir kaut kādas labās etiķetes pārkāpums, bet kamēr es to nezinu, tikmēr mani tas netraucē). Lai nu kā- no Baltijas nevienu nesatikām, bet sanāca pakomunicēt ar Annu un viņas draudzeni (ar Annu iepazinos vakar, kad atdevu viņas vienu no viņas pazaudētajiem dokumentiem, ko atradu uz ielas). Satikām arī pāris cilvēkus no Maskavas un citām Krievijas vietām- viens no viņiem arī mācīsies INPL, tā ka vēl noteikti satiksimies.
Pati iepazīšanās diena. Sākums daudzsološs- Vispirms gan franciski gan angliski paprasīja, vai ir tādi, kas nesaprot franču valodu. Pēc tam vēl franciski pateica, ka tie, kas nesaprot franciski varētu iet beigās un tur iespējams kāds viņiem kaut ko varētu pastāstīt. Angliski to vairs neatkārtoja (iespējams tas arī bija iemesls, kāpēc prakstiski neviens īpaši nepārvietojās 🙂 ). Pēc tam ar kārtīgu smadzeņu piepūli attālināti sapratu visu par Nancy universitāšu struktūru, kultūras, sporta, izklaides etc. iespējām.
Vēl uzzināju, ka securité santé nolūkiem der arī EVAK karte*, ko arī pēc pāris stundām pasūtīju no LV. Nelaimīgā kārtā neilgi pirms braukšanas uz FR piefiksēju, ka mans EVAK  (Eiropas Veselības Apdrošināšanas Karte) vairs nav derīgs, bet tā kā tā saņemšanai nepieciešamas 15 dienas un es nezināju savu FR adresi, nolēmu to pasūtīt no Francijas, kad būšu iekārtojies. Nezinu vai minēju, bet šī formalitāte arī nepieciešama, lai reģistrētos studijām.
+ Nepieciešams apstiprinājums, ka es patiešām esmu ERASMUS apmaiņas students no VeA*.
(*Pie ieteicamajiem dokumentiem sarakstā pievienošu visu, kas būs bijis nepieciešams)
Pievēršoties universitātei- patīkami pārsteidza tas, ka arī gada sākumā tie, kam mācības jau notiek, universitātē pie datoriem nevis sēž draugos, kā vairums to dara LV, bet monitorā redzams PDF dokuments, kurā ir formulas/formulu izvedumi, kas aizņem visu lielo CRT ekrānu.
Pagaidām izskatās, ka viņiem nav nekā ekvivalenta mūsu (VeA) klāsterim, jo bioelektrisko (vai arī kā nosaukt smadzeņu viļņu blablabla) mērījumu dati tiek apstrādāti, lai gan uz jaudīga, tomēr parasta PC, nevis servera, jo neesot nekā jaudīgāka pa rokai. Bet tas tā- no aizkulisēm… 🙂
Istabā parastā kārtība. Jūtos kā literāts- atvērta franču mācību grāmata 5./6. klasei krievu valodā (pēc atgriešanās apņemos atdot mūsu franču valodas skolotājai)+ paša rakstītās gramatikas tabulas/špikeri – izskatās, ka Times New Roman 5pt šriftā. + pa rokai divas vārdnīcas- viena atvērta viena nē. + Vārdiņu klade. + vecā gramatikas klade. + Imanta ziedoņa dzeja.(lasot ik pa laikam automātiski gribu pārtulkot izlasīto franciski un angliski). + nupat uzinstalēju Jauno tildes biroju- nedaudz pačakarējos ar LV interfeisa valodu, bet patīkami pārsteidza viedtulks. +Lēnām pierodu pie FR tastatūras.
Iepazinos ar viņu party kultūru- neviens nedejo, bet visi dzer alu… No fun… Bet uzzināju, ka ir vēl viena latviete (blondīne), kas arī mācās Nancy. Tas nozīmē, ka jāķeras pie situācijas izpētes. Varbūt, ka Čīto ir kļūdījies, varbūt arī nē- we will see. Tagad noskatījos Enternal Sunshine of the Spotless Mind- man patika- mazliet uzdzina arī pašam dažas atmiņas, ko ar varu esmu mēģinājis noklusināt- iespējams tieši tāpēc filma tik ļoti aizkustināja. Rīt agri uz reģistrāciju- jāiepazīstas ar šejienes sabiedriskā transporta kultūru….

Advertisements

Birkas: , , , ,

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: